PRESSITEADE: Loomepööre stardib Ida-Virumaal tasuta täiendõppekoolitusega loomehuvilistele
06.03.2025

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia ja SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus on kutsunud ellu Loomepöörde projekti, mis ühendab loovuse, ettevõtluse ja jätkusuutlikkuse. Huvijuhtidele, õpetajatele, noortele ettevõtjatele ja teistele loomehuvilistele suunatud kolmest etapist koosnev projekt stardib juba aprillis kahepäevase täiendõppekoolitusega Loomestart Toila SPA hotellis.
“Loomepöörde eesmärk on edendada loomeettevõtlust ja toetada Ida-Virumaa
ettevõtlikke inimesi, aidates neil leida uusi võimalusi oma oskuste ja ideede
rakendamiseks,” selgitas SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse projektijuht Kersti Liiva. Ta lisas, et koolitussari on kõigile osalejatele tasuta ning kõik loomehuvilised inimesed on oodatud end täiendama. “Projekt annab vajalikud tööriistad, kuidas loovusega tulu teenida ja oma ideede jätkusuutlikkust testida.”
Loomepööre koosneb kolmest suuremast etapist, kõige esimesena leiab aset Loomestart 5. ja 12. aprillil Toilas. “Ootame Loomestardiga liituma nii alustavaid kui ka kogenud tegijaid, kes soovivad oma ideed ellu viia või neid alles otsivad. Stardile järgneb sügisel Loomehäkk, kus saab testida oma ideed ja viia selle järgmisele tasemele. Igas etapis toetame ja nõustame osalejaid, varasem kogemus ei ole oluline,” julgustas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia projektijuht Evelin Lagle-Nõmm.
Kogu täiendõppeprogamm on osalejaile tasuta, kuid eelnevalt tuleb registreeruda. Loomestardi 2-päevalist koolitust viivad läbi põhjaliku ettevõtluse taustaga Lauri Jalonen ja Jefim Aljošin Ida-Viru Ettevõtluskeskusest ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ettevõtlusinkubaatori juht ja loovprojektide juhtimise magistriõppekava programmijuht Marek Mühlberg. Loomestart sisaldab nii loenguid kui ka praktilisi harjutusi, luues tugeva aluse järgmisteks sammudeks. Koolitused on eesti keeles, kuid ei eelda osalejatelt kõrgtasemel keeleoskust.
Loomepöörde käigus sündinud uusi innovaatilisi lahendusi testitakse sügisel Loomehäkil ning esitletakse järgmise aasta veebruaris projekti finaalis Loomelend. Projekti kolm kõige silmapaistvamat tiimi pälvivad 1000 euro suuruse preemia ning edasise inkubatsioonivõimaluse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Loovettevõtluskeskuses. Lisaks rahalisele ergutusele saavad osalejad luua häid kontakte kogukonnaga oma ideedega edasiminekuks.
“Suur lisaväärtus osalejaile on, et Loomelennu järgselt saavad nad ainulaadse võimaluse kohtuda ettevõtjate, investorite, mentorite ja loomekogukonnaga. Tänu sellele on võimalik leida koostööpartnereid, kellega oma ideed edasi arendada või turule viia. See tähendab, et kõiki tugevaid ideid ootab hea koostöö korral täiesti praktiline väljund,” lisas Liiva.
Loomepöörde peamised fookused on loomeettevõtluse ja ringmajanduse arendamine, kogukonna ettevõtlusvõimekuse tugevdamine, praktiliste oskuste ja ärimudelite loomine ning noorte ettevõtlikkuse ja loomeoskuse arendamine. Loomepöörde projekt algab Ida-Viru Ettevõtluskeskuse ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös 5. aprillil Toila SPA hotellis ning esimene lend lõpetab 2026. aasta veebruaris projektide esitlusega. Loe lisaks https://ivek.ee/loomepoore/
Ida-Viru Ettevõtluskeskus on tuntud ja tulemuslik piirkondlik arengumootor, mis aitab Ida-Viru maakonda parema elu poole suunata. Keskus pakub nõustamist ettevõtjatele, investoritele, mittetulundusühingutele ja kohalikele omavalitsustele. Ida-Viru Ettevõtluskeskus kuulub üle-eestilisse maakondlike arenduskeskuste (MAK) võrgustikku.
Lisainfot saab:
* Projektijuht: Kersti Liiva
Ida-Viru Ettevõtluskeskuse loomemajanduse projektijuht
+372 515 8929
* Loomepöörde projektijuht: Evelin Lagle-Nõmm
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia
+372 555 72477